سبد خرید
(0)
مسترینگ
تاریخ ارسال مقاله : 28 آبان 95        تعداد مشاهده : 2226
0 - 0
مسترینگ

بدون شک مرحله ی نهایی و یکی از حساس ترین و کلیدی ترین مراحل برای خروجی گرفتن از پروژه ی خود و در نهایت رساندن آن به گوش شنونده ، مرحله ی مسترینگ یک میکس موسیقی می باشد.

 

بحث مسترینگ در مهندسی صدا یکی از پیچیده ترین و مهمترین مباحث در این حرفه می باشد که نیازمند گوش تعلیم دیده و سالهای سال تجربه است.

 

استفاده از ابزار استاندارد در بحث مسترینگ بسیار مهم است. داشتن مانیتور صدای استاندارد و قابل اعتماد برای انجام مسترینگ و در نتیجه ی خروجی ترک موسیقی شما ابزاری کاملا واجب است.البته لازم به ذکر است که شما با تهیه ی گران قیمت ترین مانیتور جهان و نداشتن تجربه و گوش تعلیم دیده به هیچ عنوان نمی توانید به نتیجه ی مطلوب در خروجی مستر شده ی خود برسید پس این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ وقت داشتن ابزار گران قیمت دلیل بر خوب بودن در نتیجه ی خروجی نمی شود و مهم داشتن علم این حرفه است.

 

در حقیقت تنها نکته ای که بعد از کسب علم ، تجربه و داشتن گوش تعلیم دیده می تواند به شما کمک کند این است که در کنار دانسته های علمی ؛ گوش خود را با مانیتوری که در آن موسیقی خود را میکس و مسترینگ می کنید به اصطلاح کالیبره کنید. این موضوع ممکن است ماه ها و حتی سالها زمان بر باشد پس اگر به تازگی مانیتور صدا تهیه و یا مانیتور خود را تعویض نموده اید به هیچ عنوان توقع کالیبره بودن سریع گوش خود با آن را نداشته باشید ؛ به همین جهت بسیاری از مهندسان مسترینگ علاقه ی زیادی به تعویض مانیتور صدای خود ندارند و سال ها با یک مانیتور ایده آل برای گوش های خود کار مسترینگ خود را انجام می دهند.

.

 

ویرایش و توضیحات متن : "پیمان پارسا"

 

اینستاگرام : Peymanparsa_Music@

 

تلگرام 1 : https://telegram.me/composersneeds

 

تلگرام 2 : https://telegram.me/ComposersTutorials

 

فیسبوک : https://www.facebook.com/likepeymanparsa

 صفحه مناسب چاپ
میکس - مسترینگ
دیدگاه کاربران در مورد این مقاله
برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید